Paryż na kilka dni

by - 19:11


Paryż to miasto chętnie odwiedzane przez turystów. Jest to jedna z najpiękniejszych stolic Europy, miasto dla zakochanych i stolica mody. Ten post zdecydowanie będzie różnił się od pozostałych na moim blogu - będzie o podróżach, a konkretnie o tym jak zorganizować wyjazd do Paryża i co warto tam zobaczyć. Miłej lektury!

PRZELOT
Tu z pomocą przychodzą nam tanie linie, czyli Ryanair i Wizzair. Loty u tych przewoźników można znaleźć poniżej 200zł, a polując na wyjątkowe okazje nawet 78zł w dwie strony. To taniej niż przejazd pociągiem w Polsce, prawda?


Przykładowe trasy linią Ryanair:
5 - 11 listopada Warszawa - Paryż -Warszawa 158,40zł
25 października - 2 listopada Kraków - Paryż - Kraków 124zł

TRANSFER
Dolecieliśmy, co dalej? Trzeba dostać się do centrum miasta. W Paryżu są trzy lotniska - Orly, Charles de Gaulle i Beauvais. Tanie linie lotnicze lądują na trzecim i to na nim się dzisiaj skupimy. Znajduje się ono 80 kilometrów od Paryża, a dojazd do miasta zajmuje ok.1-1,5 godziny. Bilety autobusowe można kupić na miejscu za cenę 17 euro za osobę w jedną stronę lub przez internet (http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng) za 15,90 euro lub 29,00 euro już z powrotem. Autobus jest zsynchronizowany z samolotami Ryanaira i odjeżdża ok, 20-30 min po lądowaniu samolotu. Zostajemy dowiezieni na stację metra Porte Maillot (linia czerwona "A").


NOCLEG
Paryż dzieli się na 20 dzielnic i warto sprawdzić w jakiej znajduje się wybrany przez nas hotel i czy jest ona bezpieczna. Najniebezpieczniejszą dzielnicą jest 18. i lepiej trzymać się od niej z daleka. Wiadomo, że kluczowym kryterium przy wyborze hotelu jest położenie, ale hotele w ścisłym centrum nie należą do tanich, dlatego warto sprawdzać te nieco dalsze, ale za to ze stacją metra w pobliżu - najlepiej taką, na której krzyżuje się wiele linii. Osobiście polecam The Element Hotel - świetna jakość za niską cenę.


ZWIEDZANIE

Przechodzimy do najważniejszego punktu naszej wycieczki. Skoro już dolecieliśmy, trafiliśmy do Paryża i mamy gdzie spać, to czas zająć się atrakcjami tego miasta. Chyba nikt nie będzie się spierał, że najbardziej rozpoznawalną konstrukcją jest Wieża Eiffla i jest to obowiązkowy punkt do zobaczenia. Warto dostać się również na jej szczyt, aby zobaczyć piękną panoramę miasta. Ze względu na gigantyczną kolejkę do windy, my weszłyśmy schodami.Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie jest Luwr. Nawet osoby nie interesujące się sztuką powinny zobaczyć chociażby samą kopułę, która robi wrażenie lub obejrzeć "Mona Lisę" Leonarda da Vinci. Ciekawą informacją jest to, że osoby do 26 roku życia wchodzą tam za darmo i nie trzeba nawet stać w kasie - wystarczy podejść do wejścia i pokazać dokument tożsamości.
top - Stradivarius | spódniczka - Shein | espadryle - Reserved

Pomnik stojący na placu Charles-de-Gaule, czyli Łuk Triumfalny. Zbudowany dla poległych w czasie wojen napoleońskich i wojen rewolucji francuskich. Warto podejść bliżej i zobaczyć jakie robi wrażenie. A będąc w pobliżu... warto wybrać się na 75 Av. des Champs Elysees i spróbować pysznych makaroników marki Ladurée, polecam!


Kto z Was oglądał lub czytał "Dzwonnika z Notre Dame"? Notre-Dame to katedra, która jest najbardziej znanym obiektem sakralnym w Paryżu. Zwiedzałam ją podczas mojej pierwszej wycieczki, a tym razem sobie ją odpuściłam ze względu na ogromne kolejki. 


I jeszcze jeden punkt mojej wycieczki - Disneyland. To był mój drugi wyjazd do Paryża, dlatego tym razem postanowiłam obowiązkowo nadrobić zaległości, gdyż za pierwszym razem tam nie byłam. Poświęciłam na to cały dzień - i nie żałuję! Z góry tylko ostrzegam, że jeśli liczycie na dawkę adrenaliny i rollercoastery, zawiedziecie się. Poza kilkoma takimi atrakcjami, reszta jest spokojna i raczej skierowana do dzieci, ale w takim miejscu, pośród postaci z bajek, każdy poczuje się jak dziecko.


top - Bershka | spodnie - Cndirect | ramoneska - Shein | espadryle - Reserved

Jest oczywiście wiele miejsc, które warto zobaczyć, ale ja skupiłam się na tych, które moim zdaniem są najbardziej godne uwagi.

You May Also Like

0 komentarzy

Dziękuję za komentarz :)